سیاه دانه

سیاه دانه – گیاهی با هزاران خاصیت – خواص و فوایدی که هیچکس نمیداند

سیاه دانه؛ گیاهی با هزاران خاصیت

قسمت اول

طبیعت آذربایجان به گونه ای است که در هر گوشه ای از آن می توان معجزه ای از معجزات خداوند را مشاهده کرد و به راستی که گیاه سیاه دانه یکی از معجزات خداوند بزرگ است.

در مورد سیاه دانه

این گیاه نام های مختلفی دارد و در مناطق مختلف آن را با نام های متفاوتی می شناسند. از نام های دیگر سیاه دانه می توان به اسامی زیر اشاه کرد:

سیاه تخمه – سیاه سنوخ – سیاه سرنیچ – کمون اسود – حبّ الاسودا – شونیز – شونز و کمون هندی

البته باید اشاره کنم که در منطقه آذربایجان به این گیاه «قره چورک اؤتو»  این می گویند و با این نام شناخته می شود. دلیل آن کار این بود که مردم آذربایجان در گذشته سیاه دانه را روی خمیر نان می ریختند تا بعد از پخت نانی معطر و خوش طعم داشته باشند.

باید اشاره کرد که در کتاب های طبی قدیمی که از صدر اسلام به یادگار مانده، سیاه دانه با نام های شونیز و شونوز نیز آمده است. این نام از نام قدیمی این گیاه یعنی «شَهشُنیز» به عاریت گرفته شده است.

در برخی از کشورها به دلیل شباهت ظاهری آن با زیره، به این گیاه «کرویا السودا» می گویند که به معنی زیره ی سیاه است.

در برخی کشورها نیز به اشتباه به آن «الکمون الاسمر» گفته می شود که به معنی زیره ی سبز است.

اما در مصر به این گیاه «حبه البرکه» گفته می شود که به معنی دانه ی برکت است.

سیاه دانه در کشور یمن به نام «قحطه» معروف است.

بر اساس اطلاعاتی که از روی برگ های پاپیروس کاربرد این گیاه توسط مصریان قدیم تایید شده است و این گیاه در نزد مصریان قدیم با نام «شنقت» شناخته می شد.

این گیاه در لاتین نیز با نام «تغللون» شناخته می شود.

سیاه دانه، گیاهی ست که در نقاط مختلف جهان شناخته شده بوده و در هر کدام از کشورها آن را با نام های مختلفی می شناسند. در کشورهای اروپایی نیز سیاه دانه با نام های زیر مشهور است:

Negelle Cultivee, Anis noir, Cumin noir, Black Cumin, Small Garden Fennel Flower  

سیاه دانه گیاهی گلدار، دانه دار و یک ساله از خانواده ranunculaceae و از جنس nigella بوده که گاه به صورت خودرو و گاه به صورت کشت از آن بهره برداری می شود.

سیاه دانه را باید از تیره ی آلالگان و از خانواده ی گل های ساعت به حساب آورد. در آذربایجان و دشت های مسطح خوش آب و هوا و در میان مزارع غلات می توان این گیاه را به وفور پیدا کرد.

سیاه دانه
سیاه دانه

چگونه سیاه دانه را بشناسیم؟

سیاه دانه گیاهی است علفی پوشیده از کرک های ظریف و برگ های تقسیم شده با بریدگی های خیلی عمیق، به صورتی که برگ ها به صورت مجموعه با نوارهای باریک دیده می شود.

برگ های این گیاه را می توان به برگ های شوید تشبیه کرد. رنگ برگ های سیاه دانه سبز روشن است. گل های آن به صورت جداگانه روییده و برگ های زیر گل درشت و به رنگ آبی و سفید هستند.گلبرگ های سیاه دانه بسیار ظریف و کوچک بوده و گل ها معمولا پنچ گلبرگ سفید داشته که مانند ستاره ای سفید به نظر می رسند. گلبرگ ها در جنس زراعی آن معمولا به رنگ سفید و در تیره ی وحشی آن آبی با خطوط سبز رنگ بوده و درون آنها از پرچم های ارغوانی و بنفش پوشیده شده است.

دانه ها ی این گیاه مثلثی شکل کوچک و به ابعاد یک تا دو میلی متر و به رنگ سیاه هستند که با فشاری اندک می توان و عطر و بوی مخصوص آن را استشمام کرد. دانه ی سیاه دانه بسیار شبیه به دیگر دانه ی معطر خوراکی، یعنی «زیره» بوده و گاهی با آن به اشتباه گرفته می شود.

به قلم جعفر پور رضوی

یک نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *